FANDOM


Śnieżny Płomień
Śnieżny Płomień
- biały ogier zakupiony przez Broma u Habertha, sprzedawcę koni z Therinsfordu. Stary Jeździec zapłacił za niego dwieście koron. Obiecał też, że będzie się nim zajmował, niczym Gildindotorem, sławnym rumakiem z legend.

Po śmierci Broma odziedziczył go Eragon. Przebył na jego grzbiecie połowę Alagaësii, sprzedawszy swego poprzedniego konia Cadoca. Przejechał na nim przez pustynię Hadaracką i podróżował z nim na tratwach po rzece Az Ragni, a następnie do Ceris. Tam oddał go w opiekę Thorvowi, kapitanowi swej krasnoludzkiej ochrony, by ten zawióżł go z powrotem do Vardenów. Po bitwie na Płonących Równinach. Oddał go swemu kuzynowi Roranowi, z myślą, że jemu będzie służył lepiej. On sam dysponując Saphirą nie potrzebował już środka lokomocji. Śnieżny Płomień uczestniczył we wszystkich stoczonych przez Rorana potyczkach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki