FANDOM


Dûrgrimst Az Sweldn rak Anhûin (z krasnoludzkiego Łzy Anhûin) - jeden z krasnoludzkich klanów. Ich rodowe siedziby znajdują się na zachodzie Gór Beorskich. Jest znany z handlu miodem, tkaninami i ametystami.

Historia Edytuj

Przed Smoczą Wojną był jednym z najliczniejszych i najbogatszych klanów. Podczas Wojny między Jeźdźcami a Zaprzysiężonymi wielu członków klanu służyło jako wojownicy u Vraela. Podczas walk o Urû'baen zabito stacjonujących tam krasnoludów, a następnie Zaprzysiężeni przylecieli do ich miast i wymordowali mieszkańców. Za całego klanu ocalała tylko Grimstcarvlorss Anhûin i jej straż przyboczna. Anhûin wkrótce umarła z żalu, a mężczyźni na znak żałoby zakryli twarze fioletowymi zasłonami. Z czasem odbudowali swą potęgę wypatrując okazji do zemsty na Jeźdźcach.

Zamach na Eragona Edytuj

Podczas wizyty Eragona w Tarnagu członkowie Az Sweldn rak Anhûin rzucili mu wyzwanie ogłaszając go swym wrogiem krwi. Podczas wyborów na króla krasnoludów doszło do zamachu na jego życie zleconego przez grimstboritha Az Sweldn rak Anhûin Vermunda. W tunelach pod Tronjheimem siedmiu uzbrojonych w magiczne sztylety zamachowców zostało pokonanych przez Jeźdźca. Jednakże jeden ze strażników Eragona Kvistor zginął od ciosu w gardło. Dzięki staraniom Orika doszło do wygnanania całego klanu aż do czasu gdy znajdą lepszego przywódcę. Vermund został wygnany na stałe.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.