FANDOM


Dauthdaert - rodzaj włóczni, których dwanaście pod koniec Du Fyrn Skulblaka wykonały elfy.

MocEdytuj

Dauthdaert jest bronią odporną na wszelkie zaklęcia (zwłaszcza smoków). Wyglądem przypomina lancę. Drzewce wykonane jest z nieznanego już materiału, nie przypominającego ani metalu, ani drewna. Koniec broni pokryty jest poświatą, ktora podobna jest do tej, której używają elfy do lamp Erisdar.

HistoriaEdytuj

Du Fyrn SkulblakaEdytuj

Dauthdaerta zostały wykonane przez najlepszych elfickich kowali i rzemieślników w ostatnich latach Du Fyrn Skulblaka w celu zabijania smoków, jako że magia miała nie być dla broni żadną przeszkodą. Elfy wierzyły, że wszystkie Dauthdaerta (a było ich dwanaście) zostały utracone lub zniszczone po zatwierdzeniu paktu między elfami i smokami. Wszystkie były nazwane imionami najpiękniejszych kwiatów, choć podczas oblężenia Belatony Arya powiedziała, że wszystko co służy do zabijania smoków w żaden sposób nie jest piękne.

Oblężenie BelatonyEdytuj

Saphira prawie została zabita przez jedną z tych włóczni podczas oblężenia Belatony. Była to Niernen (Orchidea).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki