FANDOM


Ale Nasuada nie ma nad nami bezpośredniej władzy. Pomagamy Vardenom z własnej, nieprzymuszonej woli.
- Trianna

Du Vrangr Gata (powinna brzmieć Du Gata Vrangr, w pradawnej mowie Kręta Ścieżka) - organizacja zrzeszająca vardeńskich magów. Założona została na polecenie Deynora przez Bliźniaków i była początkowo przez nich przewodzona. Po ich zdradzie władzę objęła Trianna. Organizacja owa uważa się za niepodporządkowaną odgórnie Vardenom.

Umiejętności Edytuj

Większość członków du Vrangr Gata poznała zaczątki sztuki magicznej od krewnych i zwykle w najgłębszym sekrecie by uniknąć gniewu Galbatorixa. Zaledwie garstak przeszła prawdziwe szkolenie tak jak Trianna. około trzeciej części magów specjalizuje się w uzdrawianiu.

Eragon stwierdził, że nazwa stowarzyszenia świadczy o jego ignorancji. Dowiedział się od Oromisa, iż prawidłowo gramatycznie powinna ona brzmieć Du Gata Vrangr.

Vardeni
Vardeni

Przywódcy: BromWeldonDeynorAjihadNasuada
Du Vrangr Gata: BliźniacyTriannaCarn
Rada Starszych: Jörmundur Sabrae ElessariUmerthFalberd
Dowódcy: EragonRoranJörmundurMartland RudobrodyEdricSand

Vardeni

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.