FANDOM


Huthvir

Hûthvír - jest to rodzaj broni o dwóch ostrzach osadzonych na kiju. Jest to broń kapłanów z klanu Dûrgrimst Quan. Zielarka Angela swój egzemplarz wygrała od krasnoludzkiego kapłana w grze w zagadki. Większość krasnoludów na broń w rękach zielarki patrzy z niechęcią.

Wygląd Edytuj

Na Hûthvírna składają się dwa ostrza z hartowanej stali łączone pośrodku dwuręcznym drewnianym uchwytem. W Celbedeil Gannel przy momocy Hûthvírna rozbroił trójkę młodych krasnoludów. Prawdopodobnie Hûthvír jest składany i transportowany w drewnianych skrzyniach.

Użycie Edytuj

Opanowanie walki Hûthvírnem wymaga wielu lat pracy i ćwiczeń. Angela używała go w obu bitwach stoczonych przez Vardenów. Przy jego pomocy ocaliła życie Eragonowi, gdy zaatakował go Kull. Broń owa jest dobra do walki z wieloma przeciwnikami i polega na zadawaniu szybkich serii cięć wymierzonych w odsłonięte części ciała przeciwnika.

Bronie
Bronie krasnoludów AscûdgamlnHûthvír
Młoty bojowe VolundMłot Rorana
Miecze Jeźdźców BrisingrZar'rocNaeglingTámerleinArvindrUndbitrIslingr

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.