FANDOM


Jarnunvösk
Opis
Rasa Smoki
Płeć Smoczyca
Wiek Nieznany
Kolor łusek Nieznany
Kolor oczu Nieznany
Polityka
Przynależność Galbatorix (Jeździec), Smoczy Jeźdźcy
Inne
Odtwórca w filmie Brak

Jarnunvösk - pierwsza smoczyca Galbatorixa.

Historia Edytuj

Jarnunvösk wykluła się dla Galbatorixa, chłopca z prowincji Inzilbêth. Wkrótce po zakończeniu szkolenia ona i jej Jeździec wraz z dwoma przyjaciółmi wyprawili się na nierozważny wypad. Wybrali się do lodowej krainy urgali. Tam wpadli w zasadzkę. Galbatorix zabił napastników, choć zginęli jego przyjaciele i ich smoki. Podczas lotu zaklęta przez szamana strzała trafiła Jarnunvösk w serce. Smoczyca zginęła mu w ramionach. Wtedy też oszalał z rozpaczy.

Po jej stracie Galbatorix zabił pierwszego Jeźdźca i za pomocą czarnej magii ustanowił się nowym jeźdźcem Shruikana kopiując więź łączącą go ze swoim poprzednim smokiem.

Zobacz teżEdytuj

Smoki w cyklu Dziedzictwo
Żyjące SaphiraCierńGlaedrShruikanFírnen
Martwe Bezimienny smokBid'DaumBeroanBriamEridorFundorGretiemHíradorIngotholdIormúngrJarnunvöskJuraLenoraMiremelOhen PotężnyOpheilaRoslarbSaphira ISmok MorzanaVanilorVervada

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.