FANDOM


Magia zwana też gramarye - forma manipulowania energią regulowana przez pradawną mowę. Za wyjątkiem czarnoksiężników i czarownic użytkownicy magii muszą poświęcać część swej własnej życiowej energii do podtrzymania czaru. Energia nie musi pochodzić jedynie z ciała maga. Mogą jej użyczyć wszystkie żywe istoty. Można ją także przechowywać w kamieniach szlachetnych takich jak diamenty, rubiny tudzież szafiry. Smoczy Jeźdźcy dzięki energii użyczanej od swych Smoków zdolni są do rzucania zaklęć przekraczających zdolności możliwości innych ludzi, elfów czy krasnoludów. Istotę korzystania z magii ograniczają więc zasoby ciała i znajomość pradawnej mowy. Możliwe, choć niesamowicie niebezpieczne jest posłużenie się magią bez użycia słów. Tak samo wszelkie próby nekromancji muszą się zakończyć śmiercią.

Umiejętności magiczne Edytuj

  • Siła mentalna - każdy Smoczy Jeździec instynktownie wyczuwa, gdy ktoś usiłuje wedrzeć się do jego umysłu. Siła mentalna polega na chronieniu swego umysłu i zadawanie ciosów mentalnych.
  • Postrzeganie - forma magii pozwalająca ujrzeć (przy większych zdolnościach usłyszeć) osobę, rzecz znajdującą się w innym miejscu w jej aktualnym stanie.
  • Transformacja materii - polega na zmianie istoty substancji w inną. Wymaga niesamowicie wielkiej energii.
  • Przywołanie istoty - pozwala przywołać prawdziwą istotę jakiejś rzeczy, osoby przez wymówienie jej prawdziwego imienia. Daje to pełną władzę nad danym obiektem i wymaga lat pracy, dyscypliny i szkolenia.
  • Transformacja ciała - umiejętność stosowana głównie przez elfy. Za pomocą magii zmieniają, przekształcają swe ciała wedle własnych upodobań.
  • Teleportacja - umiejętność pozwalająca na przenoszenie przedmiotów z miejsca na miejsce bez straty czasu. Wymaga dużej ilości energii. Arya za pomocą tej sztuki przeniosła jajo Saphiry do Carvahall.

Rodzaje magii Edytuj

Czarnoksięstwo Edytuj

"Czarnoksiężnik podobnie jak Cień posługuje się duchami."
- Brom

Czarnoksiężnicy korzystają z energii zniewolonych przez siebie duchów. Szczegóły tych procederów nie są bliżej znane.

Śpiewanie Edytuj

Jest to forma używana przez elfy. Śpiewają one w pradawnej mowie roślinom, by te rosły wedle ich upodobania.

Zielarstwo Edytuj

Wiedźmy i czarownice do swych celów posługują się naturalnymi, magicznymi właściwościami ziół i grzybów.

Mroczna magia Edytuj

Posługują się nią Cienie i Galbatorix, który nauczył się jej od Durzy.

Dzika magia Edytuj

Jej przykładem może być powietrzny kryształ w Eoam, studnia snów w górach Beorskich, czy czarcie światła na mokradłach. Dzika magia jak nazwa wskazuje jest nieobliczalna i nie rządzą nią znane prawa. Z niej pochodzi też dar smoków i energia w ich Eldunari.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki