FANDOM


Misja w Du Weldenvarden - misja, jaką odbywała Arya w puszczy, w celu przewiezienia smoczego jaja (Saphiry) do Vardenów. Elfka została wyznaczona jako strażniczka i transporterka jaja. Przebywała Alagaësię w tę i z powrotem, żeby z jajem mieli kontakt zarówno ludzie Vardenów, jak i elfy, gdyż ktoś z nich mógł zostać wybrany na Smoczego Jeźdźca.

Arya, przejeżdżając niedaleko elfickiego miasta Osilonu w towarzystwie dwóch strażników, została zaatakowana przez Cienia Durzę oraz towarzyszące mu urgale. Strażnicy elfki zostali zabici, zaś tej udało się uciec. Wkrótce Durza dopadł ją, zaś Arya za pomocą magii wysłała jajo z dala od tego miejsca, które wylądowało w Kośćcu. Wściekły Cień otruł i uwięził Aryę, chcąc uzyskać od niej jakiekolwiek informacje dotyczące jaja.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki