FANDOM


Próba Długich Noży - zwyczaj walki o władzę w Wędrownych Szczepach. Zwycięzca tej próby nie tylko umacnia władzę nad swoim plemieniem, ale i zyskuje ją nad plemieniem przeciwnika.

Opis Edytuj

Próbie towarzyszy gra na bębenkach. Rytuał polega na naprzemiennym nacinaniu swych ramion szerokim, zakrzywionym nożem. Zaczyna się od nacięć na spodniej części lewego przedramienia. Na jednym można umieścić ich jedynie sześć. Potem należy przejść na prawe. Uważa się, że kandydat na wodza wszystkich plemion, czy nawet jednego winien być gotów znieść większy ból niż ktokolwiek inny, dla dobra swoich ludzi. Rany po próbie nie mogą zostać uleczone magią, ale zagoić się w naturalnym rytmie. Rekord w ilości nacięć ustanowiła Nasuada, wygrywając z Fadawarem walkę o przywództwo i dokonując ośmiu cięć.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.