FANDOM


Teirm

Teirm
Typ Miasto Portowe
Ustrój Monarchia Autonomiczna
Przynależność Miasto jest Królestwem Autonomicznym

(decyzją Królowej Nasuady)

Ostatni Władca Lord Risthart
Obecny Władca Lord Risthart


Teirm - nadmorskie państwo-miasto, podwładne Królestwu Broddring pod rządami Nasuady. Za czasów Galbatorixa miasto wchodziło w skład Imperium.

Położenie Edytuj

Teirm leży na zachodnim wybrzeżu Alagaësii nad wodami Oceanu. Położony jest na północ od rzeki Toark i na południe od Kośćca.

Wygląd Edytuj

Teirm
Miasto otoczone jest potężnym, białym murem, wysokim na sto stóp i szerokim na trzydzieści. Otwierają się w nim dwie bramy, jedna wychodząca na zachód, na Ocean, druga na południe, na gościniec. We północno-wschodniej części Teirmu wznosi się olbrzymia cytadela, wzniesiona z gigantycznych kamieni i najeżona wieżyczkami. Na szczycie najwyższej z nich płonie światło latarni morskiej. Budynki pod murem zewnętrznym są parterowe, lecz stopniowo stają się wyższe. Dzięki temu podczas oblężenia na dachach mogą zająć stanowiska łucznicy, bez obawy, iż postrzelą swoich.

Większość mieszkańców zajmuje się handlem, bądź rybołówstwem.

Historia Edytuj

Miasto w przeszłości było częstym obiektem napaści ze strony piratów i urgali. Podczas jednego z pirackich ataków Teirm omal nie spłonął. Podjęto wtedy decyzję o ufortyfikowaniu miasta.

Po zabiciu Galbatorixa miasto stało się państwem-miastem, niepodległym Imperium. Lord Risthart , podobnie jak Surda, złożył Nasuadzie hołd lenny.

Znani mieszkańcy Edytuj

Rola w książce Edytuj

W Eragonie miasto odwiedził Eragon z Bromem. Zatrzymali się oni u Jeoda. Podczas pobytu chłopak udał się do kramu Angeli, gdzie ta przepowiedziała mu przyszłość, a Solembum dał mu swe rady. W Najstarszym Roran podczas ucieczki z Teirmu i wieśniacy z Carvahall podpalili z ukradzionego Smoczego Skrzydła nabrzeżne magazyny i doki miasta.

Alagaësia
Krainy Dolina PalancarDu WeldenvardenPustynia HadarackaPłonące RówninySzare Wrzosowisko
Ważne miasta CarvahallEllesméraTronjheimAberonTeirmIlireaUrû'baen
Wyspy VroengardRekini ZąbBeirlandNíaUdenParlimIllium
Rzeki i jeziora AnoraArdwenEddaIsenstarJezioro LeonaJietGaenaNiedźwiedzi ZąbNinoraRamrToarkTüdostenWoadark
Frakcje ImperiumSurdaVardeniElfyKrasnoludyUrgaleWędrowne SzczepySmoczy Jeźdźcy
Miasta Alagaësii
Alagaesia

Główne Miasta: CarvahallEllesméraTronjheimAberonIlireaUrû'baenDoru Araeba
Królestwo Broddring: CeunonTherinsfordYazuacDaretNardaGil'eadTeirmBullridgeKuastaDras-LeonaBelatonaMelianFurnostFeinsterAroughs
Królestwo Surdy: DauthCithríPetrøvyaLithgowReavstone
Góry Beorskie: OrthíadDalgonBuraghTarnagFarthen DûrGalfniHedarthBregan
Du Weldenvarden: CerisÍlia FëonSílthrimNädindelKirtanOsilon

Alagaesia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.