FANDOM


Tenga - syn Ingvara, zdziczały mag, żyjący jako pustelnik w ruinach starego elfiego posterunku Edur Ithrinda na pustyni Hadarackiej.

Był nauczycielem Angeli "przez wiele nieszczęśliwych lat". Zielarka nie wyrażała się jednak o dawnym mistrzu zbyt pochlebnie.Tenga poszukuje odpowiedzi na przeróżne pytania dotyczące świata, wymyślał je od zawsze. Kiedy rozstał się ze swoją uczennicą szukał rozwiązania zagadki: " Czy fazy księżyca mają wpływ na liczbę i jakość opali tworzących się u korzeni gór Beorskich, w co wierzą powszechnie krasnoludy?" Angela sugeruje, że mimo, iż jest szalony, nie oznacza to, że nie jest mędrcem. Od Solembuma dowiedzieć się można, że "To człowiek, który kopie koty.".

Tenga trzyma w swoim domu wiele drewnianych figurek zwierząt, m.in. dzika i wiewiórkę. Gdy spotkał go Eragon, najprawdopodobniej mag poszukiwał Imienia Pradawnej Mowy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki