FANDOM


Thuviel
Opis
Rasa Elf
Płeć Mężczyzna
Wzrost Nieznany
Kolor włosów ?
Kolor oczu ?
Polityka
Przynależność Smoczy Jeźdźcy, Elfy,
Smok ?
Znani nauczyciele ?
Inne
Odtwórca w filmie brak

Thuviel - elficki Smoczy Jeździec, zginął w czasach Upadku.

HistoriaEdytuj

Thuviel stracił smoka podczas Upadku. Nie chcąc dalej żyć, podjął próbę zabicia Zaprzysiężonych w czasie Bitwy o Doru Araebę. Popełnił on samobójstwo przekształcając swoje ciało w energię. Udało mu się zabić tylko jednego Zaprzysiężonego - Glaeruna, ponieważ reszta zdążyła uciec. Poświęcił swoje życie, aby uniemożliwić Galbatorixowi osiedlenie się na wyspie i wykrycie Eldunari i jaj znajdujących się w Krypcie Dusz.

Skutki wybuchuEdytuj

Energia uwolniona z jego ciała na zawsze zmieniła krajobraz i przyrodę na Vroengardzie. Zatrute powietrze powodowało różnorodne choroby ostatecznie doprowadzające do śmierci. Wybuch zmienił także rośliny i zwierzęta żyjące na wyspie. Powstało wiele nowych gatunków wyróżniających się cechami niespotykanymi u normalnej flory i fauny.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki