FANDOM


Rose sculpture ceiling by rusty001-d2y37az
Tronjheim
Ogólne Informacje
Przynależność Krasnoludy

Vardeni

Ustrój Monarchia
Założyciel Korgan z Dûrgrimst Ingeitum
Obecny Klan Przywódczy Dûrgrimst Ingeitum
Władca Hrothgar (poprzedni)

Orik (obecny)

Położenie Farthen Dûr

Góry Beorskie

Tronjheim (w mowie krasnoludów Hełm Olbrzymów) - stolica krasnoludów ulokowana w Farthen Dûrze. Miasto-góra zbudowane jest w całości ze śnieżnobiałego marmuru. Przed każdą z czterech bram miasta znajdują się monumentalne posągi gryfów.
Tronjheim

Brama u stóp Farthen Duru

Cztery korytarze dzielące Tronjheim na dzielnice zbiegają się w jednej sali stanowiącej serce miasta. Jest ona szeroka na tysiąc stóp i zwęża się do szczytu miasta-góry. Posadzki wykładane są karneolem, kolumny zaś złotem. Całą wysokość Tronjheimu obiegają Vol Turin niekończące się schody u boku których zbudowano gigantyczną ślizgawkę. Sklepienie sali stanowi Isidar Mithrim. Pod Tronjheimem znajduje się gęsta sieć tuneli, w których żyją zdziwaczałe, lub szukające samotności krasnoludy. Do jednej z takich rodzin należał Kvistor. Miasto utrzymuje stały garnizon. Ma to swoje zalety, albowiem w razie katastrofy Tronjheim jest w stanie pomieścić cały naród. Do chwili obecnej zdarzyło się to jedynie trzy razy. Warunki w Farthen Dûrze są niekorzystne do uprawy roli toteż Tronjheim potrzebuje ciągłych dostaw żywności z sąsiednich dolin. Władcą miasta jest aktualny król krasnoludów.
Miasta Alagaësii
Alagaesia

Główne Miasta: CarvahallEllesméraTronjheimAberonIlireaUrû'baenDoru Araeba
Królestwo Broddring: CeunonTherinsfordYazuacDaretNardaGil'eadTeirmBullridgeKuastaDras-LeonaBelatonaMelianFurnostFeinsterAroughs
Królestwo Surdy: DauthCithríPetrøvyaLithgowReavstone
Góry Beorskie: OrthíadDalgonBuraghTarnagFarthen DûrGalfniHedarthBregan
Du Weldenvarden: CerisÍlia FëonSílthrimNädindelKirtanOsilon

Alagaesia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.