FANDOM


Umaroth
Informacje biograficzne
Wiek Nieznany (Eldunarí)
Opis
Rasa Smoki
Płeć Smok
Kolor łusek Białe
Kolor oczu ?
Przynależność
Jeździec Vrael
Miecz Jeźdźca Islingr
Polityka
Przynależność Smoczy Jeźdźcy,
Inne
Odtwórca w filmie Brak

Umaroth - był smokiem Vraela, którego w trakcie potyczki z Galbatorixem za wszelką cenę chciał pomścić. Eragon znalazł jego białe Eldunarí razem z wieloma innymi w Krypcie Dusz , który znajduje się pod Skałą Kuthian na Vroengardzie . Umaroth działał jako rzecznik wszystkich Eldunarí. Funkcję tę pełnił jako pośrednik między starszyzną,a młodszymi pokoleniami smoków, ze względu na ogromne doświadczenie, ale nadal zachowuje się dość młodo, aby komunikować się z innymi.

Podczas Wojny Smoków,Vrael i Oromis oraz ich smoki Umaroth i Glaedr obmyślili plan ukrycia Eldunarí i smoczych jaj w Krypcie Dusz , aby chronić je przed Galbatorixem i innymi, którzy wiedzieli o jej lokalizacji, wyczyścili z ich umysłłów tę informację. Przez sto lat wiele Eldunarí weszło w trans, aby czekać do momentu, aż Galbatorix i Zaprzysiężeni opuszczą wyspę. Wspólnie manipulując umysłami w tworzeniu Vardenów i upadku Zaprzysiężonych. Dyskretnie wspomagali też Hefringa z Furnostu podczas kradzieży jaj ze skarbca Galbatorixa. Niestety Hefring zauważył ich obecność w jego umyśle, przeląkł się i uciekł przed Morzanem i Vardenami. Kiedy jajo Saphry powróciło do Vardenów, Eldunarí przygotowywały się na przyjście nowego Jeźdźca informując kotołaki o jasnostali pod Drzewem Menoa i Skale Kuthian. Po tym, usunęłyz ich pamięci wszystkie kontakty umysłowe.

Gdy Arya przewożąc jajo Saphiry został napadnięta przez Durzę zmieniły przepływ magii transportującej jajo do Broma doprowadzając do ukazania się jaja Eragonowi. Przesyłały też Eragonowi wizje Aryi w Gil'eadzie. Spodziewali się, że Brom przybędzie tam z Eragonem i Saphirą, lecz Brom został zabity przez Ra'zaców . Niemniej jednak,musieli znaleźć Vardenów. Ostatnim darem Eldunarí dla Eragona, było uzdrowienie go podczas Święta przysięgi Krwi i danie mu mocy elfów.

Ostatecznie, gdy Eragon, Saphira i Glaedr,jako Eldunarí, przybyli do Krypty Dusz i spotkali Umarotha i inne Eldunarí, stary smok wyjaśnił im pomoc, która płynęła z Krypty.

Po klęsce Galbatorixa, Umaroth podróżował z Eragonem i Saphirą na wschód, aby pomóc w szkoleniu nowych Jeźdźców i, aby zapanować nad gniewem Eldunarí, będących pod kontrolą Galbatorixa

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki