Fandom

Dziedzictwo Wiki

Urû'baen

1075stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ilirea.jpg

Urû'baen
Typ Stolica Imperium
Ustrój Monarchia
Przynależność Imperium
Ostatni Władca Angrenost (wówczas Ilirea)
Obecny Władca Galbatorix


Urubaen.jpg

Położenie Uru'baenu na mapie.

Urû'baen (Miasto Smutku) - stolica Imperium i siedziba jego władcy Galbatorixa.

Historia Edytuj

Miasto zostało zbudowane przez elfy i nosiło wtedy nazwę Ilirea. Po Du Fyrn Skulblaka zostało przez nie opuszczone. Po jakimś czasie zamieszkali je ludzie pozostawiając jego starą nazwę. Ustanowili je stolicą królestwa Broddring i osadzili na jego tronie króla Angrenosta. Podczas Smoczej Wojny Galbatorix wraz z Zaprzysiężonymi przejęli miasto i nadali mu obecną nazwę Urû'baen. Po śmierci Galbatorixa i zdobyciu miasta przez Vardenów, zostało zmów przemianowane na Ilireę.

Wygląd Edytuj

Stolica Imperium jest miejscem mrocznym. Jest położone na żyznej równinie pełnej pól i okazałych dworów. Od półocy miasto otacza rzeka Ramr płynąca parę mil od murów. Z zachodu i południa tę samą funkcję pełnią wzgórza i pagórki. Cechą szczególnie wyróżniającą miasto jest skalny nawis osłaniający miasto od ataków z góry.

Miasto otaczają grube 300 stopowe (90m!) mury poprzerywane wieżami pełnymi stanowisk balist i katapult.W środku miasto pod nawisem znajdowała się imponująca cytadela Galbatorixa.

W mieści dominowała ludzka architektóra, korzystająca z elfickich wzorów. Z czasów przedimperialnych pochądzą m.in. ruiny zielonych iglic i podziemny tunel odkryty przez uczonego Jeoda, który prowadzi z przedmieść do cytadeli. 

Miasta Alagaësii
Alagaesia.jpg

Główne Miasta: CarvahallEllesméraTronjheimAberonIlireaUrû'baenDoru Araeba
Królestwo Broddring: CeunonTherinsfordYazuacDaretNardaGil'eadTeirmBullridgeKuastaDras-LeonaBelatonaMelianFurnostFeinsterAroughs
Królestwo Surdy: DauthCithríPetrøvyaLithgowReavstone
Góry Beorskie: OrthíadDalgonBuraghTarnagFarthen DûrGalfniHedarthBregan
Du Weldenvarden: CerisÍlia FëonSílthrimNädindelKirtanOsilon

Alagaesia.jpg

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki