FANDOM


Wizyta, wąż i wiadomość - dziewiąty rozdział Najstarszego.

StreszczenieEdytuj

Po złożeniu hołdu Nasuadzie, Eragon spotyka Triannę. Podczas rozmowy czarodziejka wyraźnie flirtuje z nim. Saphirze jednak nie podoba się kierunek owej rozmowy i straszy Triannę, która ucieka. Wściekły Eragon odbywa ze smoczycą dyskusję, co kończy się ich chwilowym oddaleniem od siebie.

Następnie odbywają audiencję u Nasuady, obiecując pomoc Vardenom. Córka Ajihada tymczasem poleca Eragonowi udać się do Ellesméry, wraz z Orikiem i Aryą.

Rozdziały tomu Najstarszy
Bliźniacze klęskiRada starszych‎Prawda pośród przyjaciółRoranMyśliwi i ofiaryPrzyrzeczenie SaphiryRequiemHołdWizyta, wąż i wiadomośćDar HrotgaraSzczypce i młotZapłataAz Sweldn rak AnhûinCelbedeilDiamenty wśród nocyPod mrocznym niebemHen, w dół, dokąd bystry nurtSpływArya Svit'konaCerisRany z przeszłościI obecne ranyTwarz jego wrogaStrzała w serceInwokacja DagshlegrMiasto sosenKrólowa IslanzadiZ przeszłościPrzemowaReperkusjeExodusNa skałach Tel'naeirSekretne życie mrówekPod drzewem MenoaW labiryncie przeciwnościPo nitce do kłębkaElvaPowrót bóluDlaczego walczysz?Czarny wilecNatura złaObraz doskonałościUnicestwiaczNardaMłot opadaPoczątki mądrościStrzaskane jaja, zniszczone gniazdaDar smokówNa rozgrzanej polanieLądowanieTeirmJeod laskonogiNieoczekiwany sojusznikUcieczkaDziecięca igraszkaZwiastuny wojnyCzerwona klinga, biała klingaWizje dalekie i bliskieDaryPaszcza OceanuPrzeprawa przez Oko DzikaDo AberonuPłonące RówninyChmury wojnyNar GarzhvogMikstura wiedźmyNadejście burzySpotkanieNajstarszyDziedzictwoZnów razem